Az ősi élet nyomait rejthetik a marsi minták, így hozná vissza őket a NASA a Földre
Rendkívül költséges lehet a marsi minták Földre küldése, ezért a NASA több megoldáson is gondolkodik, amelyek csökkenthetik a projekt árát.
Rendkívül költséges lehet a marsi minták Földre küldése, ezért a NASA több megoldáson is gondolkodik, amelyek csökkenthetik a projekt árát.
Veszélyben lehet a NASA Mars Sample Return küldetése, mely marsi por- és kőzetmintákat hozna a Földre. Az ok a pénz, és most olyan megoldásokat keresnek, melyekkel olcsóbbá és gyorsabbá lehetne tenni a küldetést.
A NASA Ingenuity nevű drónja bebizonyította, hogy lehetséges egy repülő eszközzel közlekedni a Marson. Kína most kettő átküldését tervezi a vörös bolygóra.
A NASA valamikor a 2030-as évek elején hozná el a Marson begyűjtött mintákat a Földre, ehhez viszont új rakétára és hajtóműre van szükség.
A NASA Perseverance nevű marsi járműve ezúttal egy konglomerátum nevű kőzetrétegből vett mintát, amelyből reményeik szerint sok információt nyerhetnek majd ki a tudósok.
Az amerikai szenátus képviselői szerint fontosabb a Holdra szállás, mint az, hogy mintákat hozzon vissza a Mars felszínéről a NASA. Utóbbi ezért a szükségesnél sokkal kevesebb pénzt kapott.
Bill Nelson, a NASA vezetője pluszforrásokat kért az amerikai költségvetésből, hogy időben el tudjon indulni a marsi életről esetlegesen bizonyítékkal szolgáló minták hazahozatala.
A NASA legkésőbb 2033-ig építi meg azt a texasi létesítményt, ahová a földetérés után elsőként szállítja majd el a Marsról visszahozott, a Perseverance által begyűjtött mintákat.
A NASA bejelentette: sikeres volt a Perseverance első komoly küldetése, vagyis nemcsak sikerült mintát gyűjteni a Marsból, de el is helyezte azt egy tartályban, ami már földön heverve várja, hogy visszatérhessen a Földre.
Egy időre leállt a jármű mintavételezési folyamata, miután egy korábbi talajmintából kipotyogott némi törmelék.
A Perseverance marsjáró már előkészítette az első olyan tárolóegységet, amibe majd a marsi mintákat teszi majd a szerkezet.